Campionat National Superliga 2010

actualizata: 30-09-2010 11:48

Arhiva: 2008-2009

Clasament la 23 mai 2010, 15:50
Loc Echipa M V E I G P
1. CSM Frigoconti Oradea 40 38 0 2 724 - 181 76
2 DINAMO Bucuresti 40 32 0 8 466 - 237 64
3. STEAUA Bucuresti 40 23 1 16 377 - 255 47
4. RAPID Bucuresti 40 15 3 22 321 - 416 33
5. AMEFA Arad 37 14 2 21 313 - 404 30
6. CSU POLITEHNICA Cluj 37 12 3 22 263 - 443 27
7. SPORTUL STUDENTESC Brenntag 37 12 3 22 289 - 497 27
8. CRISUL Oradea 37 2 0 35 232 - 552 4
 

M: meciuri / jocuri; V: victorii (2p); E: egaluri (1p); I: infrangeri (0p); G: goluri date - primite;

 

1 Tur Etapa I 10.10.2009

SPORTUL STUDENTESC Brenntag - CRISUL Oradea
13 -11 (2-2, 3-4, 4-1, 4-4) foaie

2     11.10.2009 SPORTUL STUDENTESC Brenntag - CRISUL Oradea
11 - 6 (2-3, 3-0, 3-2, 3-1) foaie
3     10.10.2009 DINAMO Bucuresti - POLITEHNICA Cluj
15 - 4 (4-1, 5-0, 1-1, 5-2) foaie
4     11.10.2009 DINAMO Bucuresti - POLITEHNICA Cluj
18 - 3 (5-0, 4-0, 5-1, 4-2) foaie
5     14.10.2009 CSM FRIGOCONTI Oradea - AMEFA Arad
19 - 1 (4-0, 6-0, 5-0, 4-1) foaie
6     14.10.2009 CSM FRIGOCONTI Oradea - AMEFA Arad
23 - 0 (8-0, 3-0, 7-0, 5-0) foaie
7     9.10.2009 STEAUA Bucuresti - RAPID Bucuresti
10 - 5 (2-2, 2-0, 1-0, 5-3) foaie
8     10.10.2009 STEAUA Bucuresti - RAPID Bucuresti
10 - 3 (1-2, 4-1, 2-0, 3-0) foaie
9 Tur Etapa II 17.10.2009

DINAMO Bucuresti - AMEFA Arad
13 - 3 (3-1, 2-0, 5-2, 3-0) foaie

10     18.10.2009 DINAMO Bucuresti - AMEFA Arad
8 - 1 (2-0, 3-1, 2-0, 1-0) foaie
11     17.10.2009 POLITEHNICA Cluj - CSM FRIGOCONTI Oradea
5 - 29 (2-6, 2-8, 0-9, 1-6) foaie
12     18.10.2009 POLITEHNICA Cluj - CSM FRIGOCONTI Oradea
4 - 25 (1-6, 0-4, 3-5, 0-10) foaie
13     17.10.2009 STEAUA Bucuresti - SPORTUL STUDENTESC Brenntag
14 - 8 (5-2, 3-4, 2-0, 4-2) foaie
14     18.10.2009 STEAUA Bucuresti - SPORTUL STUDENTESC Brenntag
13 - 3 (2-0, 4-0, 4-1, 3-2) foaie
15     17.10.2009 RAPID Bucuresti - CRISUL Oradea
14 - 4 (4-1, 3-0, 3-2, 4-1) foaie
16     18.10.2009 RAPID Bucuresti - CRISUL Oradea
19 - 2 (5-0, 4-1, 3-0, 7-1) foaie
17 Tur Etapa III 24.10. 2009

RAPID Bucuresti - SPORTUL STUDENTESC Brenntag
16 - 4 (3-1, 3-1, 5-0, 5-2) foaie

18     25.10.2009 RAPID Bucuresti - SPORTUL STUDENTESC Brenntag
14 - 6 (3-1, 4-3, 3-1, 4-1) foaie
19     24.10.2009 CRISUL Oradea - STEAUA Bucuresti
3 - 16 (2-4, 0-4, 0-5, 1-3) foaie
20     25.10.2009 CRISUL Oradea - STEAUA Bucuresti
2 - 15 (0-4, 0-2, 1-5, 1-4) foaie
21     24.10.2009 POLITEHNICA Cluj - AMEFA Arad
8 - 13 (3-4, 2-2, 3-4, 0-3) foaie
22     25.10.2009 POLITEHNICA Cluj - AMEFA Arad
12 - 15 (4-4, 2-2, 3-5, 3-4) foaie
23     30.10.2009 CSM FRIGOCONTI Oradea - DINAMO Bucuresti
8 - 5 (2-0, 0-2, 4-2, 2-1) foaie
24     31.10.2009 CSM FRIGOCONTI Oradea - DINAMO Bucuresti
10 - 5 (1-0, 3-3, 3-1, 3-1) foaie
25 Tur Etapa IV 26.10.2009

POLITEHNICA Cluj - STEAUA Bucuresti
2 - 5 (0-1, 0-0, 1-2, 1-2) foaie

26     27.10.2009 POLITEHNICA Cluj - STEAUA Bucuresti
2 - 11 (0-4, 2-2, 0-2, 0-3) foaie
27     31.10.2009 RAPID Bucuresti - AMEFA Arad
8 - 6 (2-1, 0-1, 5-2, 1-2) foaie
28     01.11.2009 RAPID Bucuresti - AMEFA Arad
9 - 8 (1-1, 1-1, 4-4, 3-2) foaie
29     18.11.2009 CRISUL Oradea - CSM FRIGOCONTI Oradea
4 - 27 (1-6, 1-8, 0-8, 2-5) foaie
30     18.11.2009 CRISUL Oradea - CSM FRIGOCONTI Oradea
3 - 29 (0-7, 0-7, 1-7, 2-8) foaie
31     04.11.2009 DINAMO Bucuresti - Sportul St
21 - 4 (6-0, 4-2, 4-1, 7-1) foaie
32     05.11.2009 DINAMO Bucuresti - Sportul St
16 - 9 (6-1, 4-2, 1-2, 5-4) foaie
33 Tur Etapa V 21.11.2009

CSM FRIGOCONTI Oradea - RAPID Bucuresti
19 - 2 (4-0, 3-0, 6-1,6-1) foaie

34     22.11.2009 CSM FRIGOCONTI Oradea - RAPID Bucuresti
22 - 6 (3-1, 10-1, 5-0, 4-4) foaie
35     20.11.2009 SPORTUL STUDENTESC Brenntag - POLITEHNICA Cluj
11 - 9 (3-2, 2-2, 2-1, 4-4) foaie
36     21.11.2009 SPORTUL STUDENTESC Brenntag - POLITEHNICA Cluj
12 - 11 (2-3, 2-2, 4-5, 4-1) foaie
37     20.11.2009 CRISUL Oradea - AMEFA Arad
6 - 11 (1-3, 2-5, 2-1, 1-2) foaie
38     20.11.2009 CRISUL Oradea - AMEFA Arad
10 - 15 (2-4, 4-5, 2-3, 2-3) foaie
39     20.11.2009 STEAUA Bucuresti - DINAMO Bucuresti
4 - 8 (2-3, 1-2, 1-1, 0-2) foaie
40     21.11.2009 STEAUA Bucuresti - DINAMO Bucuresti
5 - 6 (1-2, 1-2, 2-1, 1-1) foaie
41 Tur Etapa VI 28.11.2009

RAPID Bucuresti - POLITEHNICA Cluj
6 - 6 (1-2, 4-0, 0-1, 1-3) foaie

42     29.11.2009 RAPID Bucuresti - POLITEHNICA Cluj
13 - 6 (6-1, 2-3, 2-1, 3-1) foaie
43     07.03.2010, 10:00
Bazin Floreasca
Bucuresti
SPORTUL STUDENTESC Brenntag - CSM FRIGOCONTI Oradea
3 - 23 (1-5, 0-6, 1-9, 1-3) foaie
44     07.03.2010, 17:00
Bazin Floreasca
Bucuresti
SPORTUL STUDENTESC Brenntag - CSM FRIGOCONTI Oradea
4 - 32 (1-10, 2-4, 0-9, 1-9) foaie
45     02.11.2009 CRISUL Oradea - DINAMO Bucuresti
4 - 19 (2-5, 1-5, 0-6, 1-3) foaie
46     02.11.2009 CRISUL Oradea - DINAMO Bucuresti
5 - 21 (3-5, 1-4, 0-5, 1-7) foaie
47     28.11.2009 STEAUA Bucuresti - AMEFA Arad
9 - 7 (1-1, 3-2, 2-2, 3-2) foaie
48     29.11.2009 STEAUA Bucuresti - AMEFA Arad
13 - 5 (4-0, 4-1, 1-3, 4-1) foaie
49 Tur Etapa VII 14.11.2009 POLITEHNICA Cluj - CRISUL Oradea
11 - 6 (4-2, 2-1, 1-0, 4-3) foaie
50     15.11.2009 POLITEHNICA Cluj - CRISUL Oradea
10 - 6 (2-1, 1-2, 5-1, 2-2) foaie
51     12.12.2009, 17:00
Bazin Delfinul
AMEFA Arad - SPORTUL STUDENTESC Brenntag
16 - 9 (2-1, 5-2, 5-4, 4-2) foaie
52     13.12.2009, 11:00
Bazin Delfinul
AMEFA Arad - SPORTUL STUDENTESC Brenntag
11 - 9 (2-1, 5-3, 3-4, 1-1) foaie
53    

11.12.2009, 16:00
Bazin Floreasca
Transmisie TVR

DINAMO Bucuresti - RAPID Bucuresti
16 - 9 (2-1, 7-0, 3-3, 4-5) foaie
54     12.12.2009, 11:00
Bazin Floreasca
DINAMO Bucuresti - RAPID Bucuresti
10 - 3 (4-0, 3-0, 0-1, 3-2) foaie
55     12.12.2009, 18:00
Bazin I. Alexandrescu
CSM FRIGOCONTI Oradea - STEAUA Bucuresti
11 - 6 (4-1, 1-1, 3-3, 3-1) foaie
56     13.12.2009, 11:00
Bazin I. Alexandrescu
CSM FRIGOCONTI Oradea - STEAUA Bucuresti
14 - 1 (2-0, 3-0, 3-0, 6-1) foaie

 

57 Retur Etapa I 19.12.2009, 17:00
Bazin I.Alexandrescu

CRISUL Oradea - SPORTUL STUDENTESC Brenntag
9 - 11 (2-1, 1-2, 4-3, 2-5) foaie

58     20.12.2009, 10:00
Bazin I.Alexandrescu

CRISUL Oradea - SPORTUL STUDENTESC Brenntag
7 - 11 (2-3, 0-1, 2-2, 3-5) foaie

59     20.02.2010 POLITEHNICA Cluj - DINAMO Bucuresti
3 - 16 (0-6, 2-5, 0-2, 1-3) foaie
60     21.02.2010 POLITEHNICA Cluj - DINAMO Bucuresti
2 - 15 (0-4, 1-2, 1-6, 0-3) foaie
61     8.02.2010, 11:00
Bazin I.Alexandrescu
Oradea
AMEFA Arad - CSM FRIGOCONTI Oradea
8 - 24 (2-7, 4-5, 1-7, 1-5) foaie
62    

8.02.2010, 17:00
Bazin I.Alexandrescu
Oradea 

AMEFA Arad - CSM FRIGOCONTI Oradea
5 - 26 (1-5, 1-5, 2-5, 1-11) foaie

63     19.12.2009, 16:00
Bazin Floreasca
Transmisiune TVR
RAPID Bucuresti - STEAUA Bucuresti
7 - 9 (0-0, 2-2, 2-4, 3-3) foaie
64     20.12.2009, 12:30
Bazin Floreasca
Transmisiune TVR
RAPID Bucuresti - STEAUA Bucuresti
5 - 7 (2-2, 0-2, 2-1, 1-2) foaie
65 Retur Etapa II 30.11.2009

AMEFA Arad - DINAMO Bucuresti
12 - 16 (2-4, 3-3, 4-4, 3-5) foaie

66     30.11.2009 AMEFA Arad - DINAMO Bucuresti
9 - 11 (3-2, 3-3, 1-3, 2-3) foaie
67    

8.01.2010, 19:00
Bazin I.Alexandrescu
Oradea

CSM FRIGOCONTI Oradea - POLITEHNICA Cluj
26 - 3 (7-0, 7-2, 6-0, 6-1) foaie
68    

9.01.2010, 11:00
Bazin I.Alexandrescu
Oradea

CSM FRIGOCONTI Oradea - POLITEHNICA Cluj
23 - 4 (3-1, 6-2, 9-0, 5-1) foaie
69     9.01.2010, 17:00 
Bazin Floreasca
Bucuresti
SPORTUL STUDENTESC Brenntag - STEAUA Bucuresti
4 - 16 (2-3, 0-4, 0-4, 2-5) foaie
70     10.01.2010, 11:00
Bazin Floreasca
Bucuresti
SPORTUL STUDENTESC Brenntag - STEAUA Bucuresti
5 - 15 (0-3, 3-5, 1-3, 1-4) foaie
71     9.01.2010, 17:00 
Bazin I.Alexandrescu
Oradea
CRISUL Oradea - RAPID Bucuresti
10 - 15 (3-5, 2-1, 5-6, 0-3) foaie
72     10.01.2010, 10:00 
Bazin I.Alexandrescu
Oradea
CRISUL Oradea - RAPID Bucuresti
9 - 13 (0-5, 2-2, 4-4, 3-2) foaie
73 Retur Etapa III 16.01.2010, 16:00
Bazin Floreasca
Bucuresti

SPORTUL STUDENTESC Brenntag - RAPID Bucuresti
5 - 9 (4-2, 2-2, 2-2, 0-3) foaie

74     17.01.2010, 11:30
Bazin Floreasca
Bucuresti

SPORTUL STUDENTESC Brenntag - RAPID Bucuresti
8 - 8 (1-2, 3-1, 1-2, 3-3) foaie

75     8.02.2010, 17:00
Bazin Floreasca
Bucuresti

STEAUA Bucuresti - CRISUL Oradea
16 - 7 (3-0, 3-2, 3-3, 7-2) foaie

76     9.02.2010, 10:00
Bazin Floreasca
Bucuresti

STEAUA Bucuresti - CRISUL Oradea
16 - 3 (4-1, 2-2, 4-0, 6-0) foaie

77     20.02.2010
Bazin Delfinul
Arad
AMEFA Arad - POLITEHNICA Cluj
7 - 11 (0-3, 0-2, 3-2, 4-4) foaie
 
78     21.02.2010
Bazin Delfinul
Arad
AMEFA Arad - POLITEHNICA Cluj
12 - 7 (2-2, 3-2, 3-0, 4-3) foaie
 
79    

05.03.2010, 17:00
Bazin Floreasca
Bucuresti

DINAMO Bucuresti - CSM FRIGOCONTI Oradea
5 - 9 (1-2, 0-3, 2-2, 2-2) foaie
 
80     06.03.2010, 14:00
Bazin Floreasca
Bucuresti
DINAMO Bucuresti - CSM FRIGOCONTI Oradea
8 - 4 (3-2, 1-1, 1-1, 3-0) foaie
81 Retur Etapa IV 30.01.2010, 16:00
Bazin Floreasca
Bucuresti

STEAUA Bucuresti - POLITEHNICA Cluj
22 - 7 (5-2, 7-2, 8-1, 7-2) foaie

82     31.01.2010, 10:00
Bazin Floreasca
Bucuresti

STEAUA Bucuresti - POLITEHNICA Cluj
22 - 4 (4-1, 6-0, 6-1, 6-2) foaie

83     27.02.2010, 17:00
Bazin Delfinul
Arad
AMEFA Arad - RAPID Bucuresti
10 - 7 (2-3, 4-2, 2-1, 2-1) foaie
84     28.02.2010, 10:00
Bazin Delfinul
Arad
AMEFA Arad - RAPID Bucuresti
8 - 15 (1-4, 1-4, 2-1, 4-6) foaie
85     30.01.2010, 17:00
Bazin I.Alexandrescu
Oradea 
CSM FRIGOCONTI Oradea - CRISUL Oradea
31 - 6 (6-1, 9-2, 8-1, 8-2) foaie
86     31.01.2010, 11:00
Bazin I.Alexandrescu
Oradea
CSM FRIGOCONTI Oradea - CRISUL Oradea
28 - 2 (10-0, 5-1, 4-1, 9-0) foaie
87     30.01.2010, 17:30
Bazin Floreasca
Bucuresti
SPORTUL STUDENTESC Brenntag - DINAMO Bucuresti
6 - 17 (0-2, 1-6, 3-3, 2-6) foaie
88     31.01.2010, 11:30
Bazin Floreasca
Bucuresti
SPORTUL STUDENTESC Brenntag - DINAMO Bucuresti
5 - 21 (2-4, 1-6, 0-4, 2-7) foaie
89 Retur Etapa V 08.03.2010, 17:00
Bazin Floreasca
Bucuresti

RAPID Bucuresti - CSM FRIGOCONTI Oradea
5 - 12 (0-3, 2-2, 2-4, 1-3) foaie

90     09.03.2010, 12:00
Bazin Floreasca
Bucuresti
RAPID Bucuresti - CSM FRIGOCONTI Oradea
7 - 16 (1-3, 2-5, 3-4, 1-4) foaie
91     23.01.2010
Cluj-Napoca
POLITEHNICA Cluj - SPORTUL STUDENTESC Brenntag
9 - 7 (5-2, 0-1, 2-2, 2-2) foaie
92     24.01.2010
Cluj-Napoca
POLITEHNICA Cluj - SPORTUL STUDENTESC Brenntag
8 - 6 (2-1, 2-1, 3-2, 1-2) foaie
93     3.02.2010, 10:00
Bazin Delfinul
Arad
AMEFA Arad - CRISUL Oradea
13 - 8 (4-2, 4-1, 2-3, 3-2) foaie
94     3.02.2010, 17:30
Bazin Delfinul
Arad
AMEFA Arad - CRISUL Oradea
22 - 7 (3-3, 6-1, 7-2, 6-1) foaie
95     3.02.2010, 16:00
Bazin Floreasca
Bucuresti
DINAMO Bucuresti - STEAUA Bucuresti
9 - 5 (4-1, 1-2, 1-1, 3-1) foaie
96     4.02.2010, 16:00
Bazin Floreasca
Bucuresti
DINAMO Bucuresti - STEAUA Bucuresti
5- 3 (1-2, 3-0, 0-0, 1-1) foaie
97 Retur Etapa VI

6.02.2010, 17:00
Cluj-Napoca

POLITEHNICA Cluj - RAPID Bucuresti
7 - 12 (1-4, 2-3, 3-1, 1-4) foaie

98     7.02.2010, 10:00
Cluj-Napoca

POLITEHNICA Cluj - RAPID Bucuresti
6 - 14 (2-4, 1-3, 3-3, 0-4) foaie

99     6.02.2010, 17:00
Bazin I.Alexandrescu
Oradea
CSM FRIGOCONTI Oradea - SPORTUL STUDENTESC Brenntag
37 - 3 (9-1, 11-0, 9-0, 8-2) foaie
100     7.02.2010, 10:00
Bazin I.Alexandrescu
Oradea
CSM FRIGOCONTI Oradea - SPORTUL STUDENTESC Brenntag
36 - 5 (8-0, 9-2, 11-1, 8-2) foaie
101     6.02.2010, 17:00
Bazin Floreasca
Bucuresti
DINAMO Bucuresti - CRISUL Oradea
19 - 3 (8-0, 4-1, 4-1, 3-1) foaie
102     7.02.2010, 10:00
Bazin Floreasca
Bucuresti
DINAMO Bucuresti - CRISUL Oradea
15 - 6 (3-3, 2-1, 5-0, 5-2) foaie
103     6.02.2010, 17:00
Bazin Delfinul
Arad
AMEFA Arad - STEAUA Bucuresti
4 - 12 (1-3, 0-2, 2-3, 1-4) foaie
104    

7.02.2010, 10:00
Bazin Delfinul
Arad

AMEFA Arad - STEAUA Bucuresti
7 - 12 (2-3, 1-4, 1-3, 2-2) foaie
105 Retur Etapa VII 13.02.2010, 17:00
Bazin I.Alexandrescu
Oradea

CRISUL Oradea - POLITEHNICA Cluj
5 - 11 (2-2, 0-3, 1-2, 2-4) foaie

106     14.02.2010, 10:00
Bazin I.Alexandrescu
Oradea

CRISUL Oradea - POLITEHNICA Cluj
11 - 10 (3-2, 3-4, 2-2, 3-2) foaie

107     13.02.2010, 16:00
Bazin Floreasca
Bucuresti
SPORTUL STUDENTESC Brenntag - AMEFA Arad
10 - 9 (3-2, 1-0, 3-1, 3-6) foaie
108     14.02.2010, 10:00
Bazin Floreasca
Bucuresti
SPORTUL STUDENTESC Brenntag - AMEFA Arad
9 - 9 (2-3, 4-2, 1-1, 2-3) foaie
109     13.02.2010, 17:30
Bazin Floreasca
Bucuresti

RAPID Bucuresti - DINAMO Bucuresti
6 - 12 (2-4, 0-3, 2-2, 2-3) foaie

110     14.02.2010, 11:30
Bazin Floreasca
Bucuresti
RAPID Bucuresti - DINAMO Bucuresti
6 - 16 (2-5, 1-3, 3-2, 0-6) foaie
111     13.02.2010, 19:00
Bazin Floreasca
Bucuresti
STEAUA Bucuresti - CSM FRIGOCONTI Oradea
8 - 10 (0-2, 4-3, 0-3, 4-2) foaie
112     14.02.2010, 13:00
Bazin Floreasca
Bucuresti
STEAUA Bucuresti - CSM FRIGOCONTI Oradea
7 - 13 (3-1, 1-4, 1-5, 2-3) foaie

Program

Tur
» Etapa I
» Etapa II
» Etapa III
» Etapa IV
» Etapa V
» Etapa VI
» Etapa VII

Retur
» Etapa I 
» Etapa II 
» Etapa III
» Etapa IV 
» Etapa V 
» Etapa VI 
» Etapa VII

Turnee Finale locurile 1-4

Turnee Finale locurile 5-8

 

Apa Nova Bucuresti Cinema City EximBank Romania Rompetrol
Brenntag Dial Telecom Hotel Howard Johnson Bucuresti Mikasa Municipiul Bucuresti - Primaria Sector 1 RxAtelier
SPEEDO Televiziunea Romana Televiziunea Romana DIGI Sport